מנדלה (של הרגע האחרון) לסוכה

יום שלישי, 7 באוקטובר 2014


תקופה לחוצה.
חשבתי שהחזרה לשגרה תאפשר לי יותר זמן לרשימת הדברים (הכ"כ ארוכה) שאני רוצה לעשות, אבל בינתיים לפחות, זה לא קרה. אני מחכה בסבלנות :-)

אבל, אם הגעתם לרגע האחרון ומתחשק לכם עוד קישוט מהמם ומיוחד לסוכה, או אם סתם בא לכם ליצור עם הילדים בערב החג, כי בכל זאת חופש או אם אתם פשוט רוצים קישוט מהמם למרפסת או לאדן החלון (בלי קשר לסוכות), אתם במקום הנכון ;-)בשביל להכין את מובייל המנדלה הזה צריך:
* דיסק (CD)  שכבר לא בשימוש מפלסטיק שקוף (שימו לב. יש דיסקים עם פלסטיק שקוף ויש כאלה עם פלסטיק כחלחל. זה הרבה יותר יפה עם השקוף!)
* טוש פרמננט שחור
* צבעי אקריליק ומכחול עדין
* שרוך, חוט או חוט צמר
* חרוזים
* מחורר (שיכול לחורר דיסקים)
* איור של מנדלה (כדאי פשוטה)
* מסקינגטייפ

בשלב הראשון נצטרך "להפשיט" את הדיסק מהציפוי שלו (כדי שיישאר שקוף לגמרי). מתישהו (לצערי לא זוכרת מתי ואיפה) ראיתי סרטון בו הראו איך עושים זאת. בעזרת מסקינגטייפ פשוט מקלפים את הציפוי של הדיסק. מדביקים את המסקינגטייפ ומורידים כמה פעמים והציפוי מתקלף (ממש כמו להוריד שערות בשעווה :-)).
כשהדיסק "ערום" ושקוף לגמרי אפשר להתחיל!
מניחים את איור המנדלה שהדפסנו, עליו מדביקים בעזרת חתיכת מסקינגטייפ קטנטנה את הדיסק במקום הרצוי ובעזרת טוש פרמננט מעתיקים את קווי המתאר של המנדלה.
כשסיימנו להעתיק אפשר להניח את הדף בצד ובעזרת צבעי האקריליק מתחילים לצבוע את המנדלה.

תראו איך הוא מרוכז, הילד היפה שלי :-)

אם רוצים לעשות את זה מהר או אם רוצים אפקט שקוף יותר, קצת כמו ויטראג', אפשר לצבוע את המנדלה כולה בטושים פרמננטיים, זה יוצא מקסים. לי היה חשוב שהילדים יתנסו בצביעה עדינה ומדוייקת, אז זה לא התאים.
ועדיין, אחת הילדות צבעה בטושים. ככה זה נראה...

כשהילדים מסיימים לצבוע את המנדלות, מחוררים שני חורים, למעלה ולמטה, דרכם משחילים חוט.
באמצעות החוט העליון נתלה את המנדלה ועל החוט התחתון ניתן להשחיל חרוזים צבעוניים.
חלק מהילדים הגדולים חוררו את המנדלה מסביב וליפפו חוט מסביב לכל הדיסק. ניתן לראות את זה בצילום הזה (הצילום מעאפן אבל הוא כ"כ גאה אז הוא מקסים בעיני :-))

זה מקסים לתלות את זה ליד חלון ולהביט בשמש משחקת איתו:-)והנה עוד כמה מנדלות מוכנות, חלקן של ילדות מהממות בגן חובה ובכתה א'. אני גאה בהן :-)


רק מחר אנחנו נתלה את המנדלות שלנו בסוכה, אז למרות שממש רציתי, לא הצלחתי לצלם אותן שם, אבל אין לי ספק שהן ישתלבו נפלא :-)
לעוד קישוטים מקסימים לסוכה (הרי כבר ידוע שאני בחורה של הרגע האחרון...) מוזמנים ללוח הפינטרסט שלי.
מאחלת לכולנו חג סוכות שמח, צבעוני ואופטימי ממש כמו המנדלות האלה!

שלכם, גלי.